FLUITEC YAG ANALIZ CIHAZLARI

RULER VIEW ANTİOKSİDAN GÖRÜNTÜLEME ( PATENTLİ )

Antioksidan katkıları yağın performansını sekillendiren ve servis ömrünü belirleyen kimyasallardır. Kullanım süreleri ve çalısma sartlarına bağlı değişime uğrarlar. Her işletmenin çalışma koşulları birbirinden farklıdır ve kullanılan yağın ömrünü kesin olarak bilmek mümkün değildir. Yağ değişim süresini tespit edebilmek için periyodik olarak numuneler alınmakta, analiz yaptırılmaktadır. Bu analizler %100 güvenilir olmamaktadır.
RULER VIEW yağlara belirli oranlarda karşılaştırılan antioksidanların değişim oranlarını tespit ederek, kalan kullanım süresini tespit eder.
ASTM standardından D7590, D6971, D6810, D7527 analizlerini yapar. Dahili mikrofonu ile sesli kayıt yapabilir. 5 MP kamerası ile fotoğraf çekebilmekte, vernik testi için kullanılabilmektedir.
SİEMENS VE GE tarafından onaylıdır. Yağ ve katkı üretimi yapan firmaların çoğu, ürünlerinin geliştirilmesi aşamasında kullanmaktadır. IP67 koruma standardındadır.

MPC POTANSİYEL VERNİK TEST CİHAZI

Hidrolik devreleri, Türbinler ve Komspresörlerde oluşan karbonlaşma (vernikleşme) seviyesini ölçmak amaçlı kullanılır. ASTM D 7843 standardına uygun test yapar. Bilgisayara bağlanarak ölçüm raporu alınabilir. 350 test sonucunu hafızasında tutabilir. Laboratuvar ve işletmeler için tasarlanmış değişik modelleri mevcuttur.

RÜZGAR SANTRALLERİ BAKIM SİSTEMİ-TriboAnalytics SaaS

Rüzgar santrallerinin  arzi koşullarına, yerden yüksek kurulmaları zorunluluğu nedeniyle arıza bakımları çok pahalıdır ve bakım süreleri de çok uzun sürmektedir. Yüzlerce santralin ayrı ayrı kurulması da bakım işlemlerinin bir program eşliğinde yapılmasını zorunlu hale getirmektedir. Bakım, duruş maliyetleri ve çalışılan bölgenin iş güvenliği açısından da çok riskli olması etkin olarak kestirimci bakım prosedürünün uygulanmasını gerekli kılmaktadır. Günümüzde arızaların yaklaşık %80 nedeni yağlama ürünlerinden kaynaklanmaktadır. Kullanılan yağın performans kayıplarının takip edilmesi, karbonlaşma ve aitleşme süreci yaşanmadan tespit edilip değiştirilmesi hayati önem taşımaktadır. Ayrıca yağlar makinelerin yaşadığı sorunların tespit edilmesi açısından önemli veriler taşımaktadırlar. Fluitec Wind birimi geliştirilmiş kontrol ve değerlendirme yazılımları, rüzgar santralleri bakım deneyimleri ile planlanmayan duruşları önler. Yağda oluşan vernikleşme, çamurlaşma şeklinde oluşan atıkların öncelikli olarak yapışan yüzeylerden çözülmesi, daha sonra sistemden en yeni (ESP) teknolojisi ile filtre edilmesi sistemini kurar. Yağın ömrü %100 oranında artar. Arıza kaynaklı duruşlar ve buna bağlı arıza bakım maliyetleri minimize edilir.