FLUITEC YAG FILTRASYON VE FLUSHING ÜRÜNLERI

BOOST VR ( VARNISH REMOVER) VERNİK GİDERİCİ

BOOST VR tam sentetik esaslı çözücü yağdır. Hidrolik üniteleri, türbinler ve kompresörlerin içinde oluşan çamur, balçık ve vernik parçalarının yağdan ayrıştırılması için kullanılır. Yağlar ile %100 uyumludur ve yağlama özelliğini değiştirmeden, sistem içinde yağ ile birlikte 6 ay çalışır. Aynı amaçla kullanılan çözücü kimyasallar, yağın performansını düşürdüğü için yağ ile birlikte en fazla 48 saat kullanıldıktan sonra, temizlik süreci tamamlanamadan yağ ile birlikte sistemden dışarı boşaltılmaktadır.
BOOST VR yağın içine değişim zamanından önce 3-6 ay için %5, sürenin 3 aydan daha kısa olması halinde %10 oranında kullanılır. Değişim işlemi olarak, yağ tankı boşaltılır ve tank yeni yağ ile doldurulur. Tankın içinde kalan eser miktar BOOST VR yeni yağın performansını etkilemez. BOOST VR, SİEMENS AF ENERJİ bölümü tarafından enerji türbinleri için onaylıdır. Dünyanın önde gelen kompresör üreticileri tarafından servis bakımlarında kullanılmaktadır.

ESP - (ELECTROPHYSICAL SEPARATION PROCESS ) ELEKROFİZİKSEL FİLTRASYON İSLEMİ

Enerji santralleri türbinleri, hidrolik üniteler, kompresörler, sirkülasyon yağlama sistemlerinin tanklarında oluşan çamur ve vernik partiküllerinin sistemden ayrıştırılması amacıyla kullanılır. Günümüzün en yeni filtrasyon sistemidir. Verimliliği çok yüksekyit. Yapısında elyaf, kağıt yada metalden oluşmuş filtre malzemeleri bulunmaz. BOOST VR nin ayrıştırdığı çamur ve vernik partiküllerini kimyasal fitrasyon tekniği ile yakalar.

KIVILCIM YAPMAYAN FİLTRELER

Günümüzde özellikle Grup II ve III tabanlı yağların iletkenlik değerleri öncekilere kıyasla dikkate değer oranla daha düşüktür. Bu faktörlerin toplam etkisiyle sistem içinde elektrostatik şarjlar ve deşarjlar (boşalımlar) daha yoğun olarak gerçekleşir. Deşarjlar esnasında sıcaklıklar 10.000 °C den daha yüksek değerlere ulaşır. Bu durum yağın ömrünün azalmasına yol açar. Yağın içindeki antioksidan katkı maddelerinin yapısı kısa sürede bozulur, çamur ve vernikleşme oluşumu hızlanır. Hatlar ve filtre elemanları kısa sürede tıkanarak hizmet dışı kalır. Stratejik elektrik deşarjları yapmayan filtrelerin kullanılması yağın kullanım süresini uzatır.

Stealth EHC NEM TAHLİYE SİSTEMİ

Stealth EHC elektrohidrolik sisteminizden su, nem ve partiküllerin arıldırılmasının en basit ve zarif yöntemidir. Hazne içindeki yağın süper kuru ve temiz kalmasını sağlar. Elektrik bağlantısı gerektirmeyen, hareketli parça içermeyen, çok basit ve pahalı olmayan montaj kolaylığı olan bir sistemdir. Stealth EHC en yüksek değerde kontrol teknolojisi sunmaktadır.